Gözlem Şenliği Başvuru Formu

Sıkça Sorulan Sorular

1- Gözlem şenliğine katılmak istiyorum. Şartlarınız nelerdir? Ne yapmalıyım?
Gökyüzüne, astronomiye ve bilime meraklıysanız, yaklaşık 1700 mt yükseklikte 3 gün kamp yapabilecek sağlığa ve donanıma sahipseniz, gözlem şenliğimize katılabilirsiniz. Etkinlik için son başvuru tarini 16 Haziran Cuma günü saat 17:00'dır.

2- Şenliğe katılım ücretli midir?
Şenliğin katılımcı kapasitesi, düzenlenecek alandaki altyapı imkanlarının sınırlı olması, hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için ve şenlik süresi boyunca sürdürülebilir hizmet sağlayabilmek için ve kişinin kendisini gerçek katılımcı hissedip, organizasyon hacminin hesaplanabilmesi için katılım ücretlidir. Ücret 50 TL'dir. Katılımcılara kamp feneri hediye edilecektir.

3- Gözlem şenliğine katılmak için yaş sınırı var mıdır?
18 yaşını doldurmuş herbirey bu etkinliğe katılabilir. 18 yaşından küçükler aile izin belgesiyle katılabilirler.

4- Öğrenci için özel bir indirim var mı?
Şenlik katılım ücreti sivil ve öğrencilere 50 TL olarak belirlenmiştir.

5- Gözlem şenliğine katılım kura çekilerek mi belirlenecek?
Hayır, katılım bedelini ödeyen herkes şenliğe katılma hakkını kazanmış olur.

6- Şenlik alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?
Şenliğe katılmak isteyen kişiler, şenlik alanına kendi imkanlarıyla katılacaktır. İlçemiz Isparta il merkezine 105 km mesafededir. Isparta köy garajından 12:30, 16:00  ve 17:00 de kalkan otobüsler aracılığıyla ilçeye ulaşmak mümkündür. İlçe merkezinden şenlik alanına transfer, Yenişarbademli Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

7- Gözlem şenliğine katılmak istiyorum. Fakat teleskobum yok. Yine de katılabilir miyim?
Evet katılabilirsiniz. Gözlem şenlik alanımızda çok sayıda teleskop bulunmaktadır. Bu teleskoplardan uzman rehberler eşliğinde faydalabilirsiniz.

8- Gözlem şenliğine ailece katılmak istiyorum. Aile adına sadece ben kayıt yaptırsam olur mu?
Gözlem şenliği bireysel kayıt ve katılım gerektiren bir organizasyondur. Yaşı ve mesleği ne olursa olsun etkinliğimize katılacak herkesin tüm imkanlardan yararlanabilmesi için bireysel kayıt yaptırması gerekmektedir.

9- Gözlem şenliğine başvuru zamanını kaçırdım. Kayıt olma yada şenlik sırasında kayıt ücretini size ödeme imkanım var mı?
Şenliğin katılımcı kapasitesi, düzenlenecek yerdeki altyapı imkanlarının sınırlı olması ve hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için şenlik tarihine 30 gün kala başvuruların yapılması gerekmektedir. Eğer başvuru sayfamız kapandıysa malesef kayıt olma şansınız kalmamış demektir. Şenlik sırasında kayıt ücretini ödeyerek kayıt olmanız kurumsal olarak mümkün değildir.

10- Gözlem şenliğine katılmak için başvuru yapıp kayıt ücretini yatırdım. Fakat özel nedenlerden dolayı gözlem şenliğine katılamayacağım. Kayıt ücretini geri alabilir miyim?
Malesef kayıt ücretini geri alamazsınız.

11- Gözlem şenliğine katılmak istiyorum. Konaklama imkanları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Şenlik Melikler Yaylası'nda yapılacağı için otel, pansiyon vb imkanlar yok denecek kadar azdır.  Çadır dışında konaklama imkanı yoktur. İlçe merkezinde bulunan pansiyonda kendi imkanlarınızla konaklayabilirsiniz.

12- Gözlem şenliğine katılmak istiyorum. Fakat kendi aracımla şenliğin düzenlendiği bölgeye geleceğim. Şenlik alanını nasıl bulabilirim?
Yenişarbademli ilçe sınırlarına yaklaştığınız andan itibaren, yol üzerindeki yön tabelaları sizi Melikler Yaylası şenlik alanına ulaştıracaktır.

13- Kendime ait çadırım yok. Oradan çadır temin edebilir miyim?
Malesef şenliğimize katılacak her birey kendi çadır ve donanımıyla gelmelidir.

14- Şenlik süresince yemek ihtiyacını nasıl karşılarım?
Yenişarbademli Belediyesi tarafından şenlik alanına kurulacak olan yiyecek ve içecek standlarından (döner, köfte, ızgara, ev yemekler vb) bedeli karşılığında hizmet alabilirsiniz.

15- Şahsi ihtiyaçlarım için nereden alışveriş yapabilirim?
Yenişarbademli Belediyesi gün içerisinde sabah,öğle ve akşam olmak üzere üç kez ilçe merkezine servis ulaşımı sağlayacaktır.

16- Şenlik alanında wc,duş hizmeti var mı?
Yenişarbademli Belediyesi şenlik katılımcıları için özel wc ve duş hizmeti sağlayacaktır.

 

Sormak istediğiniz diğer konularda bize telefon ya da mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Türkiye'nin en güzel coğrafyası olan Yenişarbademli'nin düzenlediği gözlem şenliğinde görüşmek üzere ...

YENİŞARBADEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ASTRONOM ETKİNLİĞİ HESAP BİLGİLERİ
ZİRAAT BANKASI 1307 - YENİŞARBADEMLİ/ISPARTA ŞUBESİ
HESAP SAHİBİ : YENİŞARBADEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

IBAN :   TR73 0001 0013 0706 7935 8750 18

* Başvuru için lütfen aşağıdaki formu doldurduktan sonra "Gönder" butonuna tıklayınız. Ardından sayfanın üzerinde açılan pencereden Mail Gönderme İkonu ikonuna basarak mail gönderim işlemini tamamlayınız.
* Gönder butonuna tıkladığınızda kırmızı renkle gösterilen alanlar zorunlu alanlardır ve doldurulması gerekmektedir.


İletişim Numarası :
Rana Özdemir (Etkinlik Sorumlusu) : 0507 669 81 95

 

DUYURULAR
  • Yeni Duyuru.
    16-18 Mart 2016 tarihleri arasında...
    02 Mart 2016 Saat: 16:26
  • Yeni Yılınız Kutlu Olsun
    2017 yılının başta ülkemize, tüm insanlığa ve Yenişarlılara sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.
    22 Mart 2017 Saat: 16:26
Site Map
Gözlem Şenliği Başvuru Formu